Poniedziałkowa organizacja

Miewasz poczucie zgubionego czasu? Jeszcze przed chwilą był weekend, miał być czas na zaplanowanie wszystkiego i spokojne wkroczenie w nowy tydzień. Tymczasem poniedziałek walnął rano jak gong, oszłomiona wyskoczyłaś z łóżka jak z procy, przelatujesz przez dzień z jak kometa z prędkością światła i nieubłagalnie lecisz już w kierunku wieczoru.

Szlag, nie cofniesz czasu więc stało się, oto poniedziałku już prawie nie ma a przed tobą kolejny nowy tydzień i wspaniałe motywacyjne hasła z każdej strony, piękne cytaty, jeszcze piękniejsze zdjęcia dobrze zorganizowanych perfekcyjnych life i biznes menadżerek a ty …. toniesz w chaosie.

Mimo, że należę do osób dobrze zorganizowanych to też zdarzają mi się takie rozpoczęcia tygodnia, szczególnie kiedy weekend też mam pracowity. Dlatego jedyna metoda jaką znam, by nad tym zapanować to -zaakceptować stan rzeczy! Weź głęboki oddech, wdech, wydech w ciszy czy też jeśli ci ulży – możesz z wyrzuconym alfabetem niecenzuralnym . . .  wiem, niekiedy to pomaga w wyrzuceniu emocji 😉 Pamiętaj tylko, że jeśli wybierzesz tą opcję to najlepiej w zamkniętych czterech ścianach. No więc kiedy już wyrzucisz wszystko z siebie, pogodzisz się z faktem dnia, który przeleciał jak tornado i nie oszczędził Cię kompletnie. Zaparz sobie dobrą herbatę weź notes/ kartkę i OGARNIJ CHAOS !

  1. Poniedziałek – co jeszcze dziś powinnam zrobić ?
  2. Plan dnia na cały tydzień – lista zadań ważnych i mniej ważnych, rozpisz na każdy dzień tygodnia.
  3. Plan posiłków na cały tydzień + lista zakupów

 

Kiedy planujesz swój tydzień, pozbywasz sie chaosu ! Ściągasz z siebie ten dziwny stan niepokoju i odczuwasz ulgę. Nic w tym nadzwyczajnego, bo umysł staje sie spokojniejszy, kiedy wie jak jest plan i co przed nami. Kiedy działasz bez planu każdego dnia i codziennie w głowie szukasz spraw do załatwienia i musisz je odkopywać w głowie, jesteś bardziej zestresowana, spięta i nerwowa. Kiedy masz plan, działasz pewniej i spokojniej.

 

W swoim planie tygodnia i poszczególnych dni, uwzględniaj sprawy pilne, ważne i te mniej ważne, ale również konieczne.  I jeśli jesteś mamą, żoną  nie zaniedbuj swoich spraw z powodu swoich bliskich. Każdy członek rodziny jest tak samo ważny, ty , twoje dzieci, twój partner. Nie ma szczęśliwej rodziny jeśli dba się o dobro tylko jednej osoby – pamiętaj, że tu też musi być równowaga i plan :)!

Planowanie posiłków – po co ;)?

Czy robiłaś kiedykolwiek listy zakupów i zachowywałaś wszystkie paragony przez miesiąc a następnie przeanalizowałaś na co wydajesz pieniądze ? Jeśli nie to polecam ci to jak zadanie domowe,  za które wierz mi – podziękujesz. Kiedy robimy zakupy bez listy, kupujemy często wiele nadprogramowych produktów, wpływ na to ma po pierwsze fakt, że nie mamy planu i bierzemy co nam wpadnie do głowy w danym momencie, w dodatku stojąc w kolejce, sięgamy po produkty tzw. pod ręką .. z nudów dla zabicia czasu w kolejce, z ciekawości… efekt to wydane dodatkowe pieniądze. Kiedy poświęcisz jeden dzień na zaplanowanie planu posiłków na cały tydzień, zrobisz zakupy zgodne z listą – po pierwsze zaoszczędzisz czas, bo zamiast być 5 razy w tygodniu na zakupach, będziesz raz. Po drugie zaoszczędzisz pieniądze na dodatkowe i nie potrzebne produkty.

Wspaniałego dnia!
Monika Ratkowska ~ Maraton Kobiecości
www.facebook.com/maratonkobiecosci
www.instagram.com/maratonkobiecosci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *